PO ZALOŠKI CESTI JE "FURATI FAJN" 2017

V soboto 9 septembra je Turistično društvo Zalog v sodelovanju z zavodom Turizem Ljubljana, organiziralo nepozabno, sicer tradicionalno prireditev Po zaloški cesti je "furati fajn". Letošnjo prireditev smo prvič pripravili na dvorišču novega Centra Zalog.Več mesečne priprave in napor, je dodatno popestrilo enkratno vreme, ki je dalo piko na i celotni organizaciji in pripomoglo k odličnem vzdušju in odlični izvedbi prireditve. Letos smo prvič organizirali manjši sejem izbranih ponudnikov in navdušenje med obiskovalci je bilo izredno. Jutro smo začeli kar brez kave in postavili vse potrebno za prihod sodelujočih in obiskovalcev. Razstavljalci so postavili svoje izdelke in prvi obiskovalci so se kaj kmalu zbrali in našli marsikaj zanimivega. Ob 9 uri so na prizorišče prihrumeli člani kluba Honda Goldwing in se postavili na ogled. Nato so godbeniki pihalnega orkestra papirnice Vevče pripravili enourni koncert poskočnih koračnic. Ob 10 uri so gasilci PGD Zalog Sp. Kašelj pripravili točko oživljanja poškodovancev, na železniški postaji Zalog pa dali na ogled vso svojo opremo in vozila. Kmalu so prišle konjske vprege, ki so otroke in obiskovalce, vse do 12 ure vozile po ulicah Zaloga. Kot jagoda na torti pa sta bila dva starodobna vozila ki sta požela pravi val navdušenja. Prireditev je bila res odlična in upamo, da jo naslednje leto ponovimo in dodamo še kaj zanimivega.