PO ZALOŠKI CESTI JE FURATI FAJN 2007

Turistični dan smo izvedli v soboto, 15. septembra 2007. Že ob 8. uri je po Zalogu odmeval promenadni koncert godbe na pihala Papirnice Vevče. Glasne in poskočne koračnice so predramile prenekaterega zaspanca, ki si je privoščil nekoliko daljši počitek. Mimoidoči so bili veseli, da se v Zalogu zopet nekaj dogaja.

Kasneje smo s konjskimi vpregami prevažali otroke in starše po Zalogu. Prireditev ima nekoliko nostalgičen pridih, saj vprege na cestah ne srečujemo več. Starejšim pa pomeni obujanje spominov na preteklost, ko je bilo srečevanje konj po cestah nekaj povsem običajnega.

Na pomoč so nam priskočili gasilci PGD Zalog, ki so na nevarnih delih skrbeli za brezskrbno vožnjo.  Otroci so bili navdušeni nad vožnjo z vozovi.

Dopoldansko prireditev so popestrili člani društva starodobnih vozil, ki so se pripeljali na prizorišče s svojimi vozili. Nekaj srečnežev, predvsem otrok, je dobilo priložnost in se popeljalo po ulicah Zaloga v starih vozilih.